علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

تشخیص شارژر اصل و تقلبی در آیفون

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با یک آموزش جدید که به ما کمک میکند شارژر آیفون اصلی را از غیر اصل با هم تشخیص دهیم.

بسیار خوب لازم است قبل از شروع اعلام کنم که بسیاری از افرادی که از گوشی آیفون استفاده میکنند مشکل شارژ مفید باتری و شارژر اصلی را دارند که متاسفانه نمونه های شارژر تقلبی که در بازار جهانی وجود دارد باعث نارضایتی بسیاری از کاربران و آسیب به باتری آنها شده است و این در حالی است که بسیاری از افراد از این نمونه های تقلبی استفاده میکنند و نمیدانند که این مسئله باعث آسیب به گوشی آنها شده است با اینکه هزینه اصلی را هم پرداخت کرده اند اما توجه به این مسئله که ممکن است تقلبی باشد خیلی مهم است.

ما در اینجا برای اینکه این مسئله را برای شما توضیح دهیم هردو نمونه اصلی و غیر اصل را داریم و مرحله به مرحله آنها را توضیح خواهیم داد و تفاوت هارا اعلام میکنیم، با ما همراه باشید.

ممکن است نتوانید در نگاه اول قادر به تشخیص انها باشید که کدام یک شارژر اصلی و کدام تقلبی است، در اصل نگاهی عمیق به این دو مورد خواهیم انداخت و به شما میگوییم چه تفاوت هایی بین این دو مورد وجود دارد و در پایان شما قادر به تشخیص نقاط بین این دو خواهید بود.

شما با نگاه سطحی به این دو قادر به تشخیص اصلی یا تقلبی بودن آنها نمیشوید.

اول از همه اجازه دهید نگاهی به نوشته های روی هر دو بیاندازیم، در نوشته کناره محل اتصال کابل شارژر یکی نوشته شده طراحی شده توسط کالیفرنیا و دیگری نوشته شده طراحی شده توسط برخی آزمایشات تجاری در کالیفرنیا، این اولین و واضح ترین نشانه است که مشخص میکند شارژری که روی آن نوشته شده طراحی توسط کالیفرنیا نمونه اصلی است.

در برخی موارد مشابه دیده شده که حتی در نمونه تقلبی آن نام اپل را هم ذکر کرده که در این شایط به سراغ نقاط تشخیص بعدی میرویم.

راه دیگر تشخیص از روی نوشته محصول این است که در همان پایین نوشته در قسمت نام تجاری محصول در روی نمونه اصلی آن نوشته شده اپل ژاپن و در روی نمونه تقلبی آن نوشته شده تراژیک ژاپن(tragic japan).

این دو مورد جزیی از موارد اولیه تشخیص این دو نمونه از هم میباشد که در بیشتر مواقع به شما کمک خواهد کرد که بتوانید براحتی تشخیص دهید و انتخاب درست را انجام دهید.


روش دیگر تشخیص این دو به این طریق است که اگر شما به محل اتصال کابل خود نگاه کنید در نمونه اصلی عرض قسمت پلاستیکی که به شما در عکس نشان داده ام زیادتر است اما در نمونه تقلبی آن عرض قسمت پلاستیکی بسیار کم است.

در نمونه تقلبی به این صوت است :

روش دیگر شناسایی این شارژرها به این صورت است که اگر شما یک کابل اصلی داشته باشید و آن را به شارژرها وصل کنید متوجه یک سری تفاوت میشوید که در هرکدام فرق میکند.

در نمونه اصلی آن اگر کابل را وصل کنید هیچ شکافی بین کابل و شارژر وجود ندارد و این نشانه مرغوبیت و اصلی بودن شارژر است. ولی اگر آنرا به نمونه تقلبی وصل کنید میبینید که شکاف چشم گیری بین کابل و شارژر میباشد این یک نشانه دیگر برای تشخیص این دو است.

مورد فوق یک ویژگی است که شما می توانید در همه مدل های شارژر گوشی برای تشخیص اصل یا غیراصل بودن شارژر استفاده کنید.

  • یک مورد دیگر که شما میتوانید از آن استفاده کنید این است که وقتی از شارژر تقلبی استفاده میکنید توانایی استفاده از کیبورد گوشی خود را ندارید.
  • حتی اگر از یک کابل اصلی هم استفاده میکنید ولی سری شارژر تقلبی باشد بازهم گوشی شما کار نخواهد کرد.

شارژر های تقلبی زیادی در بازار وجود دارند که حتی در فروشگاه های معتبر و برند میباشند، بعنوان مثال شما ممکن است در سایت های ebay و amazon اقدام به خرید یک شارژر کنید اما وقتی به دست شما میرسد ممکن است با توجه به این ویژگی هایی که گفته شد شما تشخیص دهید که تقلبی است. آنگاه شما باید با فروشنده آن تماس گرفته و او را مطلع کنید. و حتی میتوانید آن را پس بفرستید و فروشنده نمی تواند ایرادی از آن بگیرید و اگر قبول نکرد که نمونه تقلبی است شما میتوانید از او شکایت قانونی کنید.

شاید ادعا کنند که این نمونه محصول شرکت OEM باشد اما گاهی اوقات پیش می آید که این شرکت هم نمونه اصلی را عرضه نکرده است بدلیل اشتباه کردن در جایگزینی قطعات در حین تولید محصول و شما میتوانید همین نمونه را هم پس بفرستید و نمونه اصلی را دریافت کنید.

اگر شما از نمونه تقلبی استفاده کنید به مرور زمان باتری گوشی شما خراب میشود و این یکی از بدترین حالات ممکن است که برای یک اپل میتواند رخ دهد.

و یا اینکه به مرور زمان یا حتی در کوتاه مدت ممکن است گوشی شما قفل کند تیک بزند یا حتی هنگ کند، زیرا ولتاژ زیادی به دستگاه شما وارد می کند و حتی ممکن است در آن واحد برای دستگاه شما مشکل ایجاد کند.

پس توصیه ما و تیم ما این است که تا جایی که ممکن است از نمونه تقلبی استفاده نکنید.

با تشکر از همراهی شما

امیدواریم بهره کافی را از این مقاله برده باشید.

پی آر کالا

دیدگاهتان را بنویسید