علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

هدفون هایی که گوش چپ و راست را تشخیص می دهند

وقتی از هدفون استفاده می کنیم، پیش از هر چیز باید دقت کنیم هر کدام از آنها را در کدام گوش قرار می دهیم. حالا یک ایده جالب سبب می شود برای استفاده از هدفون های آینده نیاز به فکر کردن نداشته باشید.

هدفون را در گوش قرار بدهید و آنها خودشان تشخیص می دهند در کدام گوش قرار گرفته اند و کانال های موسیقی استریو را بر اساس گوش چپ و راست تنظیم می کنند. این ایده با استفاده از یک سنسور Proximity تبدیل به واقعیت شده و هنگامی که هدفون را وارد گوش می کنید، جهت را تشخیص داده و کانال های صدا را بر اساس آن تنظیم می کند.

جالب تر اینجا است که این سنسور اضافه، کارهای هوشمندانه دیگری هم برایتان انجام می دهد. مثلا وقتی یکی از هدفون ها از گوش خارج می کنید، متوجه می شود و صدا را به حالت Mono در میاورد تا چیزی از موسیقی را از دست ندهید. این حالت برای وقتی که دو نفری با دوست تان موسیقی گوش می کنید هم کاربردی است. به شرطی که هر دو نفر هدفون را در یک طرف قرار بدهید.

این ایده در آخر این ماه به صورت عملی به نمایش گذاشته می شود و می توانید امیدوار باشید در آینده هدفون هایی دارید که نشانه های L و R را ندارند و بدون دغدغه از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید